Wpis dostępny także w wersji audio

 

Kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w projekcie „Nie tylko na święta” nie zastanawiałam się długo. Po pierwsze – intencja projektu, po drugie – ekipa, z którą już pracowałam. Biorę udział w projektach, które niosą wartość – a ten zdecydowanie taki jest.

Intencja projektu:

Nasz projekt miał na celu pokazanie jak ważne wsparcie jest małych biznesów. Każdy z nas ma wokół siebie osoby, które coś tworzą, prowadzą działalności. Albo sami to robimy i wiemy, że wsparcie jest ważne. Jakie wsparcie? Każde – zakup naszego produktu czy usługi, polecenie innym, pokazanie naszych usług na mediach społecznościowych, napisanie opinii. Wiem, że niektórych trzeba o to poprosić, bo nie mają świadomości, żeby napisać o naszych usługach.

Od kilku lat staram się wspierać rękodzieło. Szczerze przyznaję, że nie zawsze w danym momencie mam taką możliwość, bo rękodzieło ma i musi mieć swoją cenę.
Ale nigdy nikomu nie powiedziałam „czemu tak drogo”!!! Nie robi się takich rzeczy. Kiedyś napisałam o tym na facebooku – spróbuj zrobić coś sam – chociażby zrób bransoletkę czy naszyjnik z kamieni, koralików. Zaprojektuj ją, wybierz kamienie, kup je i ponawlekaj na sznurek… I zobacz ile to kosztuje pracy.
Spróbuj coś namalować, kup płótno, papier, drewno, farby. I zobacz ile to kosztuje pracy.

Zrób zdjęcia – zainwestuj w sprzęt, naucz się podstaw fotografii, obróbki. I zobacz ile to kosztuje pracy.

Napisz książkę, spróbuj ją wydać. I zobacz ile to kosztuje pracy.

Można mnożyć przykłady. Ale nigdy nie mów czemu tak drogo! Jeśli w danym momencie nie możesz zakupić danej rzeczy trudno, możesz wesprzeć w inny sposób – polecić innym, zamieścić info na swoich mediach społecznościowych. Mówieniem „czemu tak drogo” nie wesprzesz nikogo, a czasem możesz podciąć skrzydła…

Za każdym razem kiedy mogę kupić od kogoś jego produkt cieszę się, bo mam coś oryginalnego, czego nie ma w sieciówkach, pokazuję to innym – nie żeby się pochwalić, ale żeby inni zobaczyli i też skorzystali.

Zastanawiam się czemu tak łatwo przychodzi niektórym wydawanie absurdalnych kwot na produkty znanych ludzi, kiedy pod nosem mamy tych mniej znanych. Może dla niektórych liczy się logo… Korporacje, celebryci naprawdę sobie poradzą – MY ci mniej znani potrzebujemy tego wsparcia. Nie tylko w okresie świąt.

Moje podejście w ostatnich latach bardzo się zmieniło – nie zależy mi na posiadaniu czegoś o czym wszyscy trąbią, lubię mieć coś co mają nieliczni 😊

Ekipa

Jak wspomniałam z ekipą, z którą realizowałam projekt „Nie tylko na święta” pracowałam już przy dużym projekcie „Nie bądź w ramach – bądź w oprawach” realizowanym na zlecenie Optyka Brejnak z Dzierżoniowa. Znamy się, lubimy i uzupełniamy nawzajem. Czuję się w tym towarzystwie pewnie, jestem wspierana i doceniana.

 

Wracając do projektu „Nie tylko na święta” – efektem naszej pracy jest teledysk, który możecie obejrzeć na YouTube.
Obdarowujemy się w nim swoimi produktami, usługami przy okazji pokazując je światu.
Udział w tym teledysku był dla mnie wyzwaniem – miałam tam dwie role – fotografa i aktorki 😊 (coś nowego dla mnie). Pracowaliśmy wg wcześniej napisanego scenariusza. Było sporo pracy – aby ostatecznie powstał prawie 4 minutowy filmik. Utwór do teledysku napisała i wykonała jedna z uczestniczek projektu, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 

W projekcie oprócz mnie udział wzięli:

Katarzyna Potuszyńska – dystrybutorka zdrowej wody Kangen, posiadaczka sklepu online z suplementacją naturalną, kosmetykami, żywnością funkcjonalną
Marta Łach – makijażystka, stylistka, właścicielka wypożyczalni sukien
Krystian Cieleban – optyk i stylista opraw okularowych, autor tomiku poezji „Polaryzuję”
Adrianna Konopniak – Karpowicz – projektantka przestrzeni publicznych i prywatnych, właścicielka marki „Apropo art”, twórczyni torebek z własnymi grafikami
Dorota Zielińska – właścicielka firmy „Jaj – pol” która zajmuje się dystrybucją i sprzedażą jaj
Anna Goździk – prezenterka i sprzedawca urządzeń Thermomix
Anna Majkut – Polańska – solistka, wokalistka, uczy pracy nad głosem
Dominik, który wystąpił w roli Mikołaja
Ksawery
kot Maniek