post gościnny: Joanna Bieniarz

 

Harmonia. Wewnętrzny zmysł. Świadomość.

Twoja czułość i patrzenie na świat w odczuciu, zanurzenia się w swoich wodach. Dobrych dla ciebie przypływach i odpływach oddechu.
Zapach szczęścia, który rozprowadzasz myślami po swoim ciele. Zapamiętany w każdej komórce Twojego ulistnienia.
Twoja prawdziwa szata i nagość.

I wszystko to, co w kosmosie jest botaniką twojej duszy.

Roślinność

Rośliny są w stanie harmonii. Miłość przepływa przez nie bez granic, bez lęków, żyjąc. Rozjaśniając wszystko wokół pulsem starego dobrego kosmosu.

Połączenie z roślinami w miłości, otwiera bariery, uwalnia, obdarowuje. Świadomie rozszerzają się granice pomiędzy. Rozmywają się gładko jak promienie słońca w oceanie. Znikają, by oddać miejsce odczuciu harmonii. A harmonia to zdrowie duszy i cała.

 

Roślinna Dusza

Wejrzyj w siebie głęboko, przenikając warstwy jak światło gwiazd  przepływa przez przestrzeń kosmosu. Zauważ gdzie jesteś obecna, gdzie siebie masz mało. Co chciałabyś dotknąć w sobie? Może masz do siebie pytania? Może potrzebujesz zrozumieć skąd masz odpowiedzi? Jaka jest twoja opowieść? Wszystko może się tutaj wydarzyć.
Tutaj dzieje się wszystko.

Rośliny pamiętają jak wygląda Twoja Dusza. Pamiętają Ciebie jako Miłość. Jasność. Boskość. Jeśli kiedykolwiek zdarzy Ci się zapomnieć. Odczuć brak, lęk, zagubienie, złość…. Możesz wesprzeć się roślinami by przypomnieć sobie o swojej boskości.

Róża zwróci Twoją uwagę tam, gdzie pulsuje miłość. Kobiecość myśli. Piękno i zachwyt nad czułością. Królowa w swoim królestwie czuje się dobrze.

Rozmaryn pozwoli uwolnić to, co już Ci nie służy i oddać to jako dobre dla świata. Moc i odwaga, która uwalnia rozgrzanie ciała i  ułożenie się w prawdzie. Twórcze czucie.

Melisa, by dom twojej duszy smakował słodkością, pachniał dobrymi snami i widział uzdrowionym sercem.

Mięta odkryje niewidzialne. Bo jesteś na to zgodna i gotowa. Bo czujesz, że jest to dla ciebie dobre.

Pokrzywa połączenie Twojego ciała z gwiazdami. By na ziemi czuć się jak u siebie. Czując swoje granice, swoje przestrzenie, bezpieczeństwo i być w tym zgodną.

Jaśmin iskra Boga. Twoja jasność, której się nie boisz, która uderza do głowy jak aromatyczny zapach tych kwiatów. Bo jest dla ciebie miejsce we wszechświecie, gdzie jesteś zawsze sobą, intensywną iskrą, mocą Miłości. Tutaj wszędzie.

 

Myślę sobie, że połączenie z roślinami jest najważniejsze, najpierwsze. Jak przyjaźń w rozmowach, dotyku, smaku. Możesz zaparzyć sobie herbatkę z ulubioną rośliną, powąchać jej zapach, posiedzieć przy niej w ogrodzie…
Po prostu zaprzyjaźnić się z roślinami swojej duszy. A ponad wszystko wystarczy o nich myśleć z miłością. Kochać. Wtedy informacja, życie, energia … przepływa pomiędzy bez granic.

Stajesz się harmonią. Sobą prawdziwą. Jesteś w zdrowiu.

 

Jak poczuć która roślina obrazuje twoją duszę?

Zamknij oczy. Zwróć swoje zmysły do wewnątrz. Podaruj sobie ciszę i przestrzeń.
I po pewnym czasie przestrzeń wokół ciebie wypełni myśl o roślinie. Tej, która na ten moment Cię wspiera. Pokochaj wszystko, czym Cię obdaruje. Ukochaj.

 

Ukwieconej roślinnej duszy Tobie.

Joanna Bieniarz

 

Dawno, dawno temu szłam do lasu. Polną drogą, dziką, utuloną zielenią, odkrytą tylko dla mojego serca. Zwróciłam swoją uwagę na wpatrzone na mnie niezapominajki. Niebieskie, boskie. Świat się zatrzymał, pochyliłam się nad nimi i chyba było to pierwsze moje połączenie z roślinami. Świadome, w miłości, rozproszeniu granic. Tam poczułam siebie, swoją prawdziwą duszę i przestrzeń wokół niej. Kiedy jest mi źle, gubię siebie, przypominam sobie to odczucie. Rośliny swojej duszy. Miłość, którą jestem.

https://www.rozmowyzroslinami.com/

Asię możecie również posłuchać tu