Wpis dostępny także w wersji audio

 

W tym szczególnym czasie  zimowo – świątecznym jak zawsze przekazuję Wam słowa, które umacniają i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni z naszego życia. Tym razem posłużyłam się tekstami autorstwa Agnieszki Maciąg z kart afirmacyjnych „Dobrostan”. Spróbuj wdrożyć w życie te pięć punktów:

 

Mów do siebie słowami pełnymi miłości

Każdy człowiek potrzebuje czułości, bliskości i akceptacji. Jakimi słowami przemawiasz do siebie? Czy są to słowa pełne ciepła, uznania i wzmocnienia? Wybieraj tylko takie. Zwracaj się do siebie jak do najukochańszej osoby.

 

Zasilaj przyszłość pozytywnym przekazem

Każde słowo, które myślisz lub wypowiadasz, zawiera ładunek energii. Jeżeli mówisz „jutro czeka mnie ciężki dzień”, „to będzie trudne”, „będę wykończona” – to dokładnie tak się stanie!

 

Podziękuj wszechświatowi

Każdego dnia otrzymujemy opiekę, o której nawet nie wiemy. Dociera to do nas dopiero wtedy, gdy przydarzy nam się choroba lub nieszczęśliwy wypadek. A teraz pomyśl: jak wiele razy w ciągu minionego dnia udało ci się uniknąć niepomyślnych zdarzeń? Nie zapomnij za to dziękować. Słowo „dziękuję” ma w sobie wielką moc – otwiera na dobro i błogosławieństwo.

 

Powiedz sobie: „kocham cię”

Nie musisz czekać, aż ktoś cię pokocha. Najważniejsza, najcenniejsza i najtrwalsza jest miłość, którą obdarzymy samych siebie. Ważni dla nas ludzie mogą odchodzić, znikać z naszego życia, ale z samą sobą zostaniesz na zawsze.

 

Mów słowami, które uzdrawiają

Istnieją słowa, które podcinają skrzydła i niosą choroby. Są też takie, które uskrzydlają i uzdrawiają. Wybieraj rozważnie.

 

Jestem siłą.
Nie jestem swoim ciałem, swoimi myślami ani emocjami. Jestem wieczną, nieśmiertelną duszą. Moja istota jest trwała i piękna.
Czuję siebie.
Wszystko, co do siebie przyciągam, służy mojej przemianie i mojemu najwyższemu dobru.

 

 

zdjęcia: A. Kudryk
sukienka pochodzi z wypożyczalni sukien Marta Łach